Niezwykłe Tajemnice Wszechświata

Niezwykła książka popularnonaukowa napisana prostym i zrozumiałym językiem, który trafi do każdego odbiorcy. Neil de Grasse Tyson w zachwycający i pełen entuzjazmu sposób przedstawia nam zawiłości kosmicznych zjawisk, które mają miejsce w każdej sekundzie naszego życia, a my nie zdajemy sobie z tego sprawy. Pełne autentycznej pasji opowieści astrofizyka, rozpalają naszą wyobraźnię. Po przeczytaniu tej książki, każde spojrzenie na nocne niebo, rozświetlone milionami gwiazd, srebrną tarczą księżyca, a niekiedy widokiem części pozostałych planet Układu Słonecznego, sprawią, że poczujemy przyjemny dreszcz ekscytacji. Zaczniemy zachwycać się Wszechświatem i rozmyślać nad tematami poruszonymi w książce “Kosmiczne rozterki” oraz nad tajemnicami, które nadal pozostają nieodkryte (https://www.taniaksiazka.pl/kosmiczne-rozterki-neil-degrasse-tyson-p-1313854.html).

Dzieci gwiazd i fascynacja Kosmosem

W “Kosmicznych rozterkach” poruszone są tematy, o których mogliśmy usłyszeć w telewizji lub przeczytać pobieżne artykuły zamieszczone w różnego rodzaju gazetach. Ukazane są od zupełnie innej strony, opisane przez entuzjastę, który używa przystępnego i zrozumiałego języka. Nie brakuje również wielu mniej znanych informacji i ciekawostek, które mało kiedy zostają nam opowiedziane, a są nie mniej – a może nawet bardziej fascynujące. Do poruszonych tematów zaliczają się między innymi kwestie czarnych dziur, promieniowanie gwiazd, chaos Układu Słonecznego oraz woda w przestrzeni kosmicznej i kwazary, napędzające całe galaktyki, a nawet ludzie jako dzieci gwiazd, ponieważ każdy z nas składa się częściowo z materii powstałej w sercu gwiazd. Neil żarliwie spekuluje też nad teoretycznymi możliwościami, które może przynieść nam przyszłość. Jak można uniknąć zderzenia z nadlatującą asteroidą i w jaki sposób zagrożenia nadciągające z różnych stron Układu Słonecznego są kontrolowane? Dlaczego śmierć w czarnej dziurze jest najbardziej spektakularna? Jak może wyglądać kosmiczny koniec naszego Świata? A to wszystko jest jedynie niewielką częścią kwestii, których wytłumaczenia podjął się ekscentryczny naukowiec.

Wspaniały astrofizyk i utalentowany pisarz

Neil de Grasse Tyson – astrofizyk, który w każdej swojej popularnonaukowej książce zabiera nas w magiczną i pełną wrażeń podróż poprzez czas i przestrzeń. Pisze w sposób żarliwy, pełen autentycznego zachwytu nad wspaniałością całego Wszechświata i próbuje wciągnąć nas w swój świat. Z dużym powodzeniem. Neil jest jednym z najbardziej znanych i uwielbianych pisarzy popularnonaukowych. Do pozostałych jego dzieł, które zachwyciły czytelników, należą:

  • “Astrofizyka dla zbieganych”
  • “Kosmiczne zachwyty”
  • “Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna”
  • “Astrofizyka dla młodych zabieganych”

oraz w wersji anglojęzycznej:

  • “Accessory to War”
  • “Letters from an Astrophysicist”
 
 Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com